czwartek, 22 listopada 2012

Sachol Fresh - Płyn do płukania jamy ustnej

Opis producenta:
Sachol Fresh chroni szkliwo przed niszczącym działaniem kwasów utrzymując lekko zasadowe pH- dba o świeży oddech, a odpowiednia higiena zapobiega chorobom zębów i przyzębia. Łagodzi zaburzenie związane z suchością. W odróżnieniu od innych płynów nie zawiera alkoholu, który nadmiernie wysusza i podrażnia dziąsła, lecz ma dodatek nawilżającej śluzówkę gliceryny. Ma lekkie działanie antyseptyczne. Pielęgnuje jamę ustną, jako uzupełnienie innych metod leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego.

Skład:
sodu wodorowęglan 1,4 g/100 ml
gliceryna 10,4 g/100 ml
substancje pomocnicze
Wskazania i działanie
Utrzymanie stanu fizjologicznego jamy ustnej, a zwłaszcza właściwego pH oraz nawilżenia.
Płyn przeznaczony jest do płukania jamy ustnej jako zabiegu higieny zmniejszającego ryzyko wystąpienia próchnicy zębów lub zapalenia dziąseł, do pielęgnacji jamy ustnej, jako uzupełnienie innych metod leczenia stomatologicznego lub ortodontycznego.
Moja opinia:
Co mogę powiedzieć o tym produkcie?


Bardzo przyjemny produkt do płukania jamy ustnej. Nie zawiera alkoholu (co w mojej opinii wpływa na plus), w trakcie używania nie miałam wrażenia pieczenia, ani podrażnienia alkoholem... Bardzo przyjemnie odświeża i orzeźwia:) Od razu po zastosowaniu następuje bardzo krótkotrwałe uczucie drętwienia języka, ale przechodzi bardzo szybko...
Zapach - moim zdaniem pachnie tradycyjną lekko miętową pastą do zębów:)

Podoba mi się pojemność tego produktu (200ml), lubię go mieć przy sobie (w torebce) i gdy odczuwam taką potrzebę szybciutko zastosować:)

Płyn dostępny jest w dwóch wielkościach:

200ml - ok 17 zł,

500 ml - ok 30 zł

Podsumowując - polecam (szczególnie osobom, które nie lubią palącego uczucia pieczenia w ustach po zastosowaniu większości płynów do płukania jamy ustnej na alkoholu).

Produkt otrzymałam do przetestowania od po portalu http://urodaizdrowie.pl


2 komentarze: